Google+ Nowości od Mongoose: Pavis Rises i Sommerlund | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Nowości od Mongoose: Pavis Rises i Sommerlund

Wydawnictwo Mongoose Publishing poinformowało na swojej stronie o wypuszczeniu w tym tygodniu na rynek dwóch nowych podręczników:

  • Pavis Rises – epicka kampania, która oprócz miesięcy rozgrywki dostarcza także wielu informacji na temat świata Gloranthy, settingu do gry fabularnej RuneQuest.
  • Sommerlund – dodatek do gry Lone Wolf (w wersji dla wielu graczy), opisujący Północne Magnamund, pomocny zarówno dla Mistrzów Gry, jak i Graczy.

Dowiedz się więcej:


Glorantha

Setting stworzony przez Grega Stafforda w roku 1975. Związany z grami fabularnymi "HeroQuest" i "RuneQuest". Klimat świata nawiązuje do epoki brązu, a po świecie wciąż wędrują bogowie i herosi zmieniający losy ludzi.

Lone Wolf

Gra z gatunku gier paragrafowych, opartych na wyobraźni gracza, podobnych do gier fabularnych, ale przeznaczonych wyłącznie dla jednej osoby. Gra polega na czytaniu opisów i dokonywaniu wyborów, z których każdy odsyła nas do innego paragrafu w książce. Tło fabularne Lone Wolf to planeta Magnamund, na której toczy się odwieczna walka dobra ze złem. Wydano już 28 książek z tej serii.

Mongoose Publishing

Runequest

to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji. Mechanika gry oparta jest na kości procentowej (K100) oraz systemie umiejętności. Gra charakteryzuje się dość szczegółowym podejściem do rozgrywania walki, której rezultat może mocno zależeć od podjętych decyzji taktycznych.