Google+ Kratas Adventures i Liferock | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kratas Adventures i Liferock

Wydawnictwo RedBrick poinformowało na swojej stronie o wprowadzeniu do dystrybucji Kratas Adventures – zestawu trzech scenariuszy osadzonych w Mieście Złodziei. Liczący 96 stron dodatek, w cenie $24.99,  kupić można na razie tylko na stronie wydawnictwa Mongoose Publishing, wkrótce powinien on jednak zawitać na półki Waszych lokalnych sklepów z grami i magazynów sklepów internetowych.

Wywiad z autorem Kratas Adventures, o samym dodatku, możecie przeczytać w portalu EARTHDAWN.PL.

Ponadto, zgodnie z informacjami na stronie wydawnictwa, w sprzedaży jest też już zapowiadana na październik reedycja powieści ze świata Earthdawna, zatytułowana Liferock. Książkę napisał Jak Koke, autor bestsellerowych powieści ze świata Shadowruna, a także Forgotten Realms. Powieść możecie nabyć w księgarni LULU, w cenie €23.87 za twardą i €15.90 za miękką oprawę.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.