Google+ Zwiastun graficzny Cathay #1 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Zwiastun graficzny Cathay #1

Na blogu Carstena Damma, na stronie wydawnictwa RedBrick, opublikowano  zwiastuny graficzne Cathay: The Five Kingdoms – trzy ilustracje autorstwa Petera Tikosa. W kolejnych zwiastunach będziemy mogli zobaczyć grafiki Kathy Schad, Davida M. Wrighta, Michaela Vogta oraz Jeffa Laubensteina, którego powrót do Earthdawna to dla wielu fanów jedno z najważniejszych wydarzeń roku.

Ponadto wydawnictwo RedBrick poinformowało na swojej stronie o wprowadzeniu do dystrybucji elektronicznej wersji Shards Collection Volume Two. Liczący 96 stron dodatek kupić można w sklepach DriveThruRPG oraz RPGNow w cenie $15.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.