Google+ Tour de GRAmel | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Tour de GRAmel

Wydawnictwo GRAmel zaskoczyło kilkoma niespodziankami na swojej stronie. Do ściągnięcia jest mapa Walazji, czyli krainy z settingu Evernight: Noc Bohaterów. Dzięki temu już teraz gracze będą mogli odbyć podróż po jej bezdrożach. Dodatkowo zainteresowani mogą ze strony GRAmela ściągnąć przykładowe strony podręcznika.  Ponadto na stronie wydawnictwa debiutują, znani z magazynu Magia i Miecz, Joanna i Maciej Szaleńcowie, z przygodą w klimatach Egiptu lat 30-tych – Dar Atona.

Jak co tydzień, Wydawnictwo GRAmel poinformowało także o wydarzeniach i publikacjach, w kraju i na świecie, związanych z Savage Worlds. Na stronie wydawnictwa dowiecie się między innymi o:

  • kolejnych materiałach udostępnionych na stronie Dzikie Światy
  • recenzji Evernight w serwisie Esensja
  • tekstach, pomysłach, scenariuszach…

Dowiedz się więcej:


Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.