Google+ Shards Collection Volume Two w dystrybucji | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Shards Collection Volume Two w dystrybucji

Wydawnictwo RedBrick poinformowało o wprowadzeniu do sprzedaży zbioru przygód dla trzeciej edycji Earthdawna Shards Collection Volume Two. W jej skład wchodzą cztery klasyczne już krótkie scenariusze, znane z poprzednich edycji systemu: Blackout, Betrayal’s Sting, A Tear for Jaspree, Westhrall’s Passage, a także całkiem nowy, napisany przez Hanka Woona, Flames of Avarice. Koszt liczącego 96 stron podręcznika w miękkiej oprawie to $24.99.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Mongoose Publishing

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.