Google+ Maski Mordercy i inne nowości na stronie GRAmela! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Maski Mordercy i inne nowości na stronie GRAmela!

Premiera Evernight: Noc Bohaterów zbliża się wielkimi krokami, tymczasem Wydawnictwo GRAmel na swojej stronie ujawniło przewidywaną zawartość limitowanej edycji podręcznika, w skład którego wejdą nie tylko plaskacze najważniejszych bohaterów niezależnych i postaci graczy oraz specjalne karty magiczne, ale także dodatkowe materiały o świecie, w formie PDF.

Tymczasem już teraz wydawnictwo udostępniło na stronie przygodę detektywistyczną do rozegrania w Zmierzchu Bohaterów, zatytułowaną Maski Mordercy.

Ujawniono także, że oprócz Nemezis oraz Evernight, w wydawnictwie toczą się prace nad wydaniem cyklu Andrzeja Stója zatytułowanego Światotworzenie, o tworzeniu światów dla Savage Worlds (ale nie tylko), które ukaże się drukiem po premierze Evernight.

Jak co tydzień, Wydawnictwo GRAmel poinformowało także o wydarzeniach i publikacjach, w kraju i na świecie, związanych z Savage Worlds. Na stronie wydawnictwa dowiecie się między innymi o:

  • kolejnych materiałach udostępnionych na stronie Dzikie Światy
  • fanowskich plaskaczach i brawurowym świecie Terra Gothica
  • aktualizacji Deadlands Reloaded na stronie PEG
  • recenzjach, tekstach, pomysłach…

Dowiedz się więcej:


Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.