Google+ Kolejny dodatek do Neuroshimy w druku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kolejny dodatek do Neuroshimy w druku!

Neuromachia, pierwszy dodatek z Kolekcji Dodatków Fanowskich, trafił właśnie do drukarni. 100 stron materiałów dla fanów Neuroshimy w klasycznym formacie dodatków do NS! Przypomnijmy – Kolekcja Dodatków Fanowskich to inicjatywa, w ramach której Wydawnictwo Portal publikuje materiały przygotowane przez fanów Neuroshimy. Dodatki KDF są całkowicie bezpłatne, dostępne jako nagrody w konkursach i na konwentach. To przede wszystkim forma docenienia niesamowitej aktywności fanów Neuroshimy, wielkie „dziękuję” dla autorów internetowych publikacji. Wydawnictwo Portal stara się drukować najlepsze rzeczy, jakie tworzycie i przekazuje je dalej, za darmo. Od fanów, dla fanów. Premiera Neuromachii przewidziana jest na ten weekend na neuroshimowym konwencie Tornado.

Neuromachia to wybór tekstów powstałych w ramach konkursu działu Neuroshimy w nieistniejącym już serwisie Moorhold. W książce znalazły się m.in. minikampania New York Bad Times, opowiadania, opis organizacji i maszyny. Dodatek został bogato zilustrowany pracami nadesłanymi na konkurs dla grafików, dzięki czemu niczym nie powinien ustępować publikacjom z oficjalnej linii Neuroshimy.

Jak zdobyć KDF#1? Na pewno będzie taka możliwość na najbliższych imprezach z udziałem Wydawnictwa Portal (a więc Tornado 8, Avangarda VI, Tornado: Garage i Tricon 2010). W lipcu odbędzie się aukcja, w której książka będzie licytowana, a walutą będą gamble, czyli punkciki zbierane przez wszystkich, którzy w jakiejkolwiek formie wspierają gry Portalu. Więcej o możliwościach zdobywania gambli znajdziecie w dziale Współpraca na stronie Portalu. Wreszcie w dniu premiery ogłoszony zostanie konkurs z Neuromachią jako główną nagrodą.

Wydawnictwo Portal z dumą prezentuje okładkę, oczekuje na sygnał od drukarni i powolutku przymierza się do drugiego tomu z serii Kolekcja Dodatków Fanowskich.


Dowiedz się więcej:


Neuroshima

Polska gra fabularna, której akcja osadzona jest w postnuklearnym świecie przyszłości. Jest rok 2050, Stany Zjednoczone rzucone na kolana w wyniku buntu maszyn nie potrafią się podnieść i sprostać naporowi wroga. Potężny Moloch, po części istota, po części monumentalna konstrukcja i sieć sprzężonych ze sobą maszyn napiera na południe zdobywając kolejne amerykańskie miasteczka. Ludzie zatracili ze sobą kontakt, są zdziesiątkowani, zdruzgotani końcem świata, który niechybnie nadchodzi… Gra czerpie z tradycji dzieł postapokaliptcznych, zarówno z głośnej serii filmów Mad Max, jak i kultowej serii gier komputerowych Fallout, jak i dziesiątków mniej znanych dzieł tego nurtu.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.