Google+ GRAmel ujawnia plany wydawnicze | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

GRAmel ujawnia plany wydawnicze

Wydawnictwo GRAmel poinformowało o swoich planach wydawniczych na ten i początek przyszłego roku.

  • Już pod koniec wakacji, w okolicach Triconu, spodziewać się można pierwszego settingu do polskiej edycji Savage Worlds, legendarnego Evernight: Noc Bohaterów. Podręcznik kosztować będzie 54,90 PLN – a w przedsprzedaży 49,90 PLN. Edycję limitowaną nabędziecie za 69,90 PLN. Wydawnictwo GRAmel udostępniło już przedmowę Shane’a Hensleya, napisaną specjalnie do polskiego wydania.
  • Około października w sklepach pojawi się Światotworzenie – cykl artykułów Andrzeja “Enca” Stója o tworzeniu settingów RPG – przystosowane do Savage Worlds Edycja Polska i wzbogacone tekstami innych znanych autorów (Artur “Garnek” Ganszyniec, Shane Hensley, Tomasz Z. Majkowski, Paul “Wiggy” Williams).
  • Pod koniec 2010 roku do dystrybucji trafi kolejny projekt Andrzeja “Enca” Stója – Nemezis.
  • Pierwszą rzeczą, jaką Wydawnictwo GRAmel wyda w 2011 roku, będzie natomiast kompilacja mini-settingów i pomysłów na nie, pod tytułem “Brawurowe Opowieści“.

Oprócz planów wydawniczych, GRAmel w aktualizacji przygotował także krótką, pulpową przygodę do Savage Worlds Edycja Polska, zatytułowaną Zagubioni w Andach .


Dowiedz się więcej:


brawurowe opowieści

Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Nemezis

Setting "Savage Worlds" w konwencji science-fiction, autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, wydany przez wydawnictwo GRAmel. Gracze wcielają się w bohaterów walczących z Hordą, nieznaną mroczną siłą – pradawnymi bogami i ich sługami.

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.

Światotworzenie

Podręcznik autorstwa Andrzeja "Enca" Stója, w którym prezentowane są porady odnośnie tworzenia własnych settingów do gier fabularnych.