Google+ Skrót do R’lyeh na stronie Portalu | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Skrót do R’lyeh na stronie Portalu

Na stronie wydawnictwa Portal ukazał się artykuł poświęcony cyklowi Skrót do R’lyeh, serii artykułów dotyczących prowadzenia przygód grozy. Cykl w wakacje ukaże się w formie książkowej, podobnie jak Jesienna gawęda.

Miałem wtedy 16 lat i niewielkie doświadczenie w mistrzowaniu. Byłem dobrze ostrzelany z Cyberpunkiem2020, kiedy wpadaliśmy z kumplami na pomysł, żeby przesiąść się na fantasy. Pod koniec 1996 roku wybór był dosyć niewielki. Zrobiliśmy zrzutę na zakup Warhammera. Postanowiłem odpocząć od prowadzenia, cedując obowiązki mistrza gry na kolegę. Przerwa w prowadzaniu nie trwała jednak długo – znajomy nie zawsze znajdował czas na prowadzenie, a my mieliśmy wielkie parcie na weekendowe sesje.

Więcej na stronie Portalu.


Dowiedz się więcej:


Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.

Skrót do R’lyeh