Google+ Komiks TSoY ukończony | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Komiks TSoY ukończony

Na stronie poświęconej The Shadow of Yesterday w wersji polskiej pojawił się piąta i jednocześnie ostatnia część pierwszego komiksu TSoY autorstwa GunarDAN‚a. Wszystkie epizody są za darmo dostępne na stronie.

O grze:

The Shadow of Yesterday to gra w stylu Sword & Sorcery. Nazwą tą Fritz Leiber, twórcy cyklu Fafhryd i Szary Kocur, okreslił twórczość Roberta E. Howarda, autora opowieści o Conanie. Howard opisywał przygody awanturników, którzy nie służyli nikomu poza samymi sobą. Ich przygody wymagały śmiałości, odwagi i sporych umiejętności: czasem było to wspięcie się na najwyższą górę świata, na której szczycie, wedle starych legend, miało znajdować się miasto nieprzebranych bogactwach; innym razem była to morska wyprawa w pogoni za kupiecką flotą; kiedy indziej poszukiwacze przygód zostawali najemnikami, gdy nadciągająca wojna niosła obietnicę obfitych łupów, a nieraz także i nieśmiertelnej sławy. Jednak przede wszystkim bohaterowie tych historii byli po prostu ludźmi, którzy chcieli cieszyć się życiem i rzadko kiedy osiadali gdzieś na dłużej. Zrabowane złoto wydawali na przyjemności: kobiety, wino, uczty.

Nie oznacza to, że Conan i jemu podobni byli źli czy przeżarci żądzą złota. Bogactwo nie było celem, jedynie środkiem, kluczem do kolejnych przygód. Awanturnicy i barbarzyńcy mieli swoje zasady, nie raz pomagali innym w potrzebie – czasem dla własnej korzyści, a innym razem w przypływie dobrego humoru, dla kaprysu lub też kierując się wpajanym od urodzenia honorem czy wyznawaną wizją porządku świata.

The Shadow of Yesterday to gra o takich właśnie bohaterach i ich przygodach. Dzisiaj mogą walczyć o zjednoczenie Maldoru, jutro zaś popłyną sprawdzić opowieści o nieprzebranych bogactwach Qek. Mają swoje marzenia, cele, przyjaciół i wrogów. Jednak najistotniejsze jest to, że nigdzie nie potrafią zagrzać miejsca, zawsze pragnę czegoś więcej. Najważniejsza jest dla nich wolność. W TSoY oczywiście można grać dowolnym rodzajem postaci, ale ta gra najlepiej wspiera zabawę w awanturników-obieżyświatów, podróżujących, niczym Conan, po całym znanym i nieznanym świecie w poszukiwaniu przygód, bogactwa, sławy i – przede wszystkim – dobrej zabawy.


Dowiedz się więcej:


The Shadow of Yesterday

to gra fabularna pulp fantasy, która wykorzystuje rozwój postaci do napędzania całej rozgrywki. Pierwsza wersja została opublikowana już w 2009, ale pierwsza wersja papierowa ukazała się w listopadzie 2011 roku. Nowa, druga edycja wyszła w styczniu 2013, wydana w tandemie Kuźni Gier oraz Gindie, zawierała nowe materiały w postaci szóstej krainy, Orania, oraz scenariusz Łukasza "Salantora" Pilarskiego, który dostał się do finałowej piątki konkursu Quentin. PDF z grą jest dostępny za darmo na oficjalnej polskiej stronie.