Google+ Gwiezdny Pirat #31 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Gwiezdny Pirat #31

Na stronie wydawnictwa Portal pojawił się do pobrania nowy numer Gwiezdnego Pirata. W liczącym 45 stron magazynie oprócz krótkich felietonów, wieści ze świata gier oraz tradycyjnych już kącików Neuroshimy i Monastyru, znajdziecie także recenzję dodatku Pan Brat (Dzikie Pola), przygodę do Savage Worlds,  materiały do Cold City oraz opis dzielnicy do wykorzystania w grze fabularnej Wolsung.


Dowiedz się więcej:


Gwiezdny Pirat

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez wydawnictwo Portal oraz skupionych wokół pisma fanów gier. W każdym numerze znaleźć można materiały (artykuły, przygody, zasady, itd.) do gier fabularnych i planszowych.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.