Google+ Evernight: Noc Bohaterów! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Evernight: Noc Bohaterów!

Wydawnictwo GRAmel zakończyło ankietę na polski tytuł settingu Evernight, który już w lipcu trafi do dystrybucji. Postanowiono, zgodnie z wolą głosujących, zachować oryginalną nazwę. Dodano za to podtytuł, którego znaczenie wydawnictwo obiecuje wyjawić przy najbliższej okazji, robiąc niespodziankę fanom. Jak można też przeczytać na blogu wydawcy tłumaczenie settingu zostało zakończone, a podręcznik trafił do redakcji.

Ponadto na stronie wydawnictwa dostępne są już do ściągnięcia edytowalne karty postaci do Savage Worlds.


Dowiedz się więcej:


Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.