Google+ Cold City w druku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cold City w druku!

Najnowsza gra wydawnictwa Portal, Cold City trafiła do druku. Jest to gra szpiegowska utrzymana w konwencji horroru, gracze wcielają się w role agentów służb specjalnych, których zadaniem jest tropienie pozostałości po nazistowskich eksperymentach z II wojny światowej. Miejscem akcji jest Berlin w czasie zimnej wojny. Podręcznik ma 128 stron, będzie kosztował 35 złotych. Więcej o grze można dowiedzieć się z serii artykułów publikowanych w Gwiezdnym Piracie (#29, #30).


Dowiedz się więcej:


Cold City

Gwiezdny Pirat

to bezpłatny miesięcznik tworzony przez wydawnictwo Portal oraz skupionych wokół pisma fanów gier. W każdym numerze znaleźć można materiały (artykuły, przygody, zasady, itd.) do gier fabularnych i planszowych.

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.