Google+ Akcesoria D&D od Mongoose | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Akcesoria D&D od Mongoose

Wydawnictwo Mongoose Publishing zostało oficjalnym dystrybutorem akcesoriów firmy Gale Force Nine dla gry fabularnej Dungeons & Dragons. Już w czerwcu do dystrybucji jako pierwszy zostanie oddany Dungeon Master’s Token Set.

Ponadto wydawnictwo poinformowało o wydaniu dwóch nowych dodatków:

  • Book 8: Dilettante – dodatek do Travellera poświęcony ścieżkom ekscentrycznym ścieżkom kariery, czy to gwiazdy rocka czy barona.
  • Ex Catedra – to zbiór trzech połączonych ze sobą scenariuszy do Deus Vult

Deus Vult to setting do gry fabularnej RuneQuest, który przeniesie graczy do średniowiecznej Europy czasów krucjat, gdzie wcielą się w role członków tajnych zakonów, walczących w służbie Boga.

RuneQuest to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji, teraz wydana ponownie przez wydawnictwo Mongoose Publishing.

Traveller to system science-fiction, w którym bohaterowie podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy.


Dowiedz się więcej:


Deus Vult

Gra fabularna osadzona w średniowiecznej Europie czasów krucjat. Gracze wcielają się w role członków tajnych zakonów, które wykonują misje w służbie Boga, od polowania na wilkołaki czy niszczenia diabolicznych kultów, po poszukiwania artefaktów mogących pomóc ludzkości. Gra została wydana na mechanikach procentowych Runequest oraz Legend.

Dungeons & Dragons

Prekursorska gra autorstwa Gary'ego Gygaxa i Dave'a Arnesona, po raz pierwszy opublikowana w 1974 roku (tzw. OD&D), kontynuowana przez wersje "Basic" (1977-1996) i "Advanced" (1977-1999), a od kilkunastu lat - tzw. "d20" (D&D 3e, 4e oraz najnowsze 5e, a także nieoficjalnie m.in. "Pathfinder RPG"). Postaci w grze opisywane są za pomocą sześciu współczynników (m.in. Siła, Inteligencja i Charyzma) oraz klasy i poziomu doświadczenia. W Polsce ukazały się: "Advanced Dungeons & Dragons 2e" (TM-Semic 1995-1996) oraz "Dungeons & Dragons 3e", "D&D wer. 3.5" i "Dungeons & Dragons 4e" (ISA 2002-2011).

Gale Force Nine

Mongoose Publishing

Traveller

to wydany po raz pierwszy w 1977 roku, klasyczny system science-fiction, w którym bohaterowie, podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy. Mechanika gry oparta jest na rzutach dwoma kośćmi K6.