Google+ Warpath – zasady bitew do Pathfindera | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Warpath – zasady bitew do Pathfindera

Wydawnictwo Adamant Entertainment poinformowało o wydaniu nowego  nowego podręcznika – Warpath.

Dodatek zawiera zasady rozgrywania starć grupowych w grze fabularnej Pathfinder. Premiera wersji drukowanej w maju, wersja elektroniczna jest już dostępna na DrivethruRPG za $9.99.

Ciekawostką jest, że Hank Woon, autor dodatku, pierwotnie zasady starć grupowych opracowywał dla systemu Earthdawn. Gdy okazało się jednak, że nie do końca sprawdzają się one z mechaniką gry, zostały przekonwertowane dla Pathfindera.

Pathfinder to gra fabularna fantasy wydana przez wydawnictwo Paizo Publishing, oparta o zmodyfikowane zasady Dungeons and Dragons w wersji 3.5


Dowiedz się więcej:


Adamant Entertainment

Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Paizo

Założone w 2002 roku amerykańskie wydawnictwo specjalizujące się w produktach do gier na mechanice d20. Początkowo, do roku 2007 wydawało magazyny "Dungeon" oraz "Dragon" przeznaczone dla fanów "Dungeons & Dragons". Obecnie wydawca gry fabularnej "Pathfinder" oraz jedno z największych wydawnictw na rynku.

Pathfinder

Wydana w 2009 roku przez Paizo Publishing gra fabularna w konwencji fantasy, nagrodzona między innymi złotym medalem ENnie Awards. Gra korzysta ze zmodyfikowanej mechaniki d20, znanej z trzeciej edycji gry fabularnej "Dungeons & Dragons". W otwartych betatestach "Pathfindera" wzięło udział ponad 50 tysięcy graczy.