Google+ Przeciw Pierwszemu Przykazaniu wydrukowane! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Przeciw Pierwszemu Przykazaniu wydrukowane!

Na stronie wydawnictwa Portal pojawiła się informacja, że dziś odebrano z drukarni podręczniki do Przeciw Pierwszemu Przykazaniu, przygody do Monastyru, której akcja ma miejsce w Karze. Przygoda była świątecznym prezentem dla fanów Monastyru od wydawnictwa (była udostępniona za darmo w formie PDF). W odpowiedzi na liczne prośby fanów o możliwość wydrukowania przygody w klasycznej formie. Portal zdecydował się na pionierski w Polsce krok i formę Druku Na Żądanie – fani Monastyru składali zamówienia na podręcznik i w kwietniu została wydrukowana odpowiednia ich liczba.

Akcja zakończyła się sporym sukcesem (ponad 50 zamówionych podręczników) i na pewno będzie jeszcze powtarzana przy kolejnych okazjach. Przygodę w formacie PDF można znaleźć w tym miejscu.


Dowiedz się więcej:


Monastyr

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.