Google+ Evernight po polsku! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Evernight po polsku!

Wydawnictwo GRAmel poinformowało o trwających pracach nad przygotowaniem drugiej edycji pierwszego settingu do Savage Worlds – legendarnej „Wiecznejnocy” (Evernight)! Niedostępny od lat podręcznik  z początkiem wakacji powróci w kolorze, uzupełniony o nowy materiał i przystosowany do reguł najnowszej edycji Savage Worlds. Co więcej, polscy gracze otrzymają go znacznie wcześniej niż ich amerykańscy koledzy, którzy na wznowienie Evernight niecierpliwie czekają już od lat.

Wiecznanoc to podręcznik zawierający opis Tarth – świata fantasy będącego domem prawdziwych bohaterów, dodatkowe reguły gry w konwencji miecza i czarów oraz kampanię, która w naprawdę brawurowym stylu odwraca motyw „ratowania świata”.


Dowiedz się więcej:


Evernight

Evernight to setting Savage Worlds w konwencji fantasy. Podręcznik zawiera gotową do poprowadzenia kampanię, opowiadającą losy inwazji tajemniczych, krwiożerczych Władców od jej pierwszych chwil aż po krwawy finał. Bohaterowie zaczynają grę jako Nowicjusze w doskonale znanym świecie elfów, krasnoludów, orków i ludzi. Nim staną się prawdziwymi Herosami, wszędzie zapanuje ciemność i groza.

GRAmel

Polskie wydawnictwo założone przez Piotra "Ramela" Korysia. Wydało w Polsce podręczniki do systemu "Savage Worlds" oraz kilka settingów takich jak "Nemezis", "Evernight: Noc Bohaterów" czy "Deadlands: Reloaded". Na Zachodzie wydało m.in. setting "Beasts & Barbarians".

Savage Worlds

Popularna mechanika uniwersalna, oparta na kościach K4, K6, K8, K10 i K12, wykorzystująca także zestaw klasycznych kart. Podręcznik z mechaniką w polskiej wersji został wydany nakładem wydawnictwa GRAmel.