Google+ Deus Vult w dystrybucji! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Deus Vult w dystrybucji!

Wydawnictwo Mongoose Publishing poinformowało o wprowadzeniu do dystrybucji nowego settingu do gry fabularnej Runequest II. Deus Vult przeniesie graczy do średniowiecznej Europy czasów krucjat, gdzie wcielą się w role członków tajnych zakonów, walczących w służbie Boga.

W sklepie DriveThruRPG niedawno pojawiła się także powieść ze świata gry, zatytułowana Sister Devout.

Oprócz wspomnianego settingu do dystrybucji w tym tygodniu trafią też dwa inne dodatki do systemów Traveller oraz Runquest II:

  • Necromantic Arts – dodatek do Runequesta opisujący nekromantyczną magię do wykorzystania przeciw postaciom graczy
  • Book 7: Merchant Prince – dodatek do Travellera, w którym gracze znajdą porady, inspiracje oraz nowe zasady dotyczące grania postacią Kupca (Merchant).

RuneQuest to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji, teraz wydana ponownie przez wydawnictwo Mongoose Publishing.

Traveller to system science-fiction, w którym bohaterowie podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy.


Dowiedz się więcej:


Deus Vult

Gra fabularna osadzona w średniowiecznej Europie czasów krucjat. Gracze wcielają się w role członków tajnych zakonów, które wykonują misje w służbie Boga, od polowania na wilkołaki czy niszczenia diabolicznych kultów, po poszukiwania artefaktów mogących pomóc ludzkości. Gra została wydana na mechanikach procentowych Runequest oraz Legend.

DriveThruRPG

Mongoose Publishing

Runequest

to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji. Mechanika gry oparta jest na kości procentowej (K100) oraz systemie umiejętności. Gra charakteryzuje się dość szczegółowym podejściem do rozgrywania walki, której rezultat może mocno zależeć od podjętych decyzji taktycznych.

Traveller

to wydany po raz pierwszy w 1977 roku, klasyczny system science-fiction, w którym bohaterowie, podróżując pomiędzy różnymi układami słonecznymi, handlują, eksplorują nowe światy, a także toczą naziemne i kosmiczne bitwy. Mechanika gry oparta jest na rzutach dwoma kośćmi K6.