Google+ Stare dodatki do ED powracają | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Stare dodatki do ED powracają

Wydawnictwo RedBrick ogłosiło, że pod wpływem wielu próśb fanów podjęto decyzję o ponownym wprowadzeniu do sprzedaży starych podręczników do Earthdawna (edycja Classic). Będą dostępne w sklepach internetowych zarówno w formie elektronicznej (PDF) jak i papierowej (Print on Demand). W oświadczeniu wyraźnie zaznaczono, że jest to ukłon w stronę kolekcjonerów i graczy poszukujących dawnych suplementów i w żadnym razie nie zmienia to faktu, że linią wspieraną i oficjalną jest trzecia edycja Earthdawna.

Podręczniki główne do obowiązującej, trzeciej edycji Earthdawna ukazały się w lipcu 2009 roku. Jak dotąd w linii wydanych zostało siedem dodatków,  trzy powieści, a także darmowa, demonstracyjna przygoda do ściągnięcia za pośrednictwem DrivethruRPG lub RPGNow.


Dowiedz się więcej:


Earthdawn

Gra fabularna w konwencji heroic fantasy, osadzona w świecie pełnym niezwykłych przygód, wszechobecnej magii i przerażających niebezpieczeństw. Oryginalnie wydana w 1993 roku przez wydawnictwo FASA, w 1998 roku doczekała się polskiego tłumaczenia za sprawą wydawnictwa MAG. Gracze wcielają się w adeptów, ponadprzeciętne jednostki, które dzięki możliwości korzystania z magicznej energii, zdolne są do dokonywania wielkich czynów. Mechanika, silnie powiązana ze światem gry, wykorzystuje System Stopni, w którym danemu stopniowi testowanej cechy/zdolności/umiejętności przyporządkowany jest odpowiedni zestaw kości (w skład których wchodzą kości od k4 do k20).

Redbrick

to wydawnictwo powstałe w 2003 roku, zarządzane przez Jamesa Suttona. Z początku wydawnictwo skupiało się na rozwijaniu linii wydawniczej Earthdawn (edycja Classic i Third Edition), z czasem poszerzyło licencje o takie gry jak Fading Suns, Blue Planet czy Demonworld.