Google+ Rome: Life and Death of the Republic | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Rome: Life and Death of the Republic

Cubicle7 w ciągu ostatnich miesięcy wyrasta na największego – obok Moongose – brytyjskiego wydawcę gier fabularnych. W ich ofercie pojawiła się kolejna gra fabularna – tym razem historyczna – „Rome: Life and Death of the Republic„. Jest to – żeby być ścisłym – setting oparty na mechanice BASIC wydawnictwa Chaosium. Został stworzony przez Pete Nasha z Alephatar Games, zaś Cubicle 7 podjęło się profesjonalnej dystrybucji. Gra jest – zgodnie ze słowami wydawcy – przeznaczona dla MG chcących realistycznie oddać czasy Cesarstwa Rzymskiego. Bunty w prowincjach, przekupstwa w senacie i w każdym zakątku Rzymu, igrzyska, wyścigi rydwanów, starożytni bogowie – bogactwo Rzymu w pełnej krasie.

Podręcznik liczy 220 stron, opisuje Imperium Rzymskie od chwili powstania aż do śmierci Cezara, oprócz dokładnie opisanych reguł pozwalających symulować bunty, polityczne zmagania, zawiera ponad sto pomysłów na przygody.

Cubicle7 jest brytyjskim wydawnictwem posiadającym w swojej ofercie takie tytuły jak Dr. Who, Cthulhu Britanica, SLA Industries, czy Victoriana.


Dowiedz się więcej:


Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".