Google+ Niemieckie dodatki do Cthulhu w 2010. | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Niemieckie dodatki do Cthulhu w 2010.

Jak donosi redakcja Cthulhu przy wydawnictwie Pegasus (niemieckim wydawcy gry), w roku 2010-tym możemy spodziewać się 6 suplementów do Zewu Cthulhu:  Innsmouth – Küstenstadt am Teufelsriff (Innsmouth – Miasto na diabelskich klifach), podręcznik źródłowy z przygodami wprowadzającymi; Sturm auf Innsmouth (Burza nad Innsmouth), zbiór przygód; Wien – Dekadenz & Verfall (Wiedeń – Dekadencja i upadek), podręcznik źródłowy z przygodami); New York – Im Schatten der Wolkenkratzer (Nowy Jork – W cieniu drapaczy chmur) podręcznik źródłowy z przygodami; oraz kolejne tomy Gór szaleństwa: Berge des Wahnsinns –  Band 1:  Aufbruch in die Antarktis; Berge des Wahnsinns – Band 2:  Die geheimnisvolle Stadt. Całość, naturalnie, w języku niemieckim.


Dowiedz się więcej:


Cthulhu

Postać stworzona przez H. P. Lovecrafta jako istniejąca od milleniów potężna istota obecnie znajdująca się w uśpieniu, ale mogąca wpływać na ludzi. Jej przebudzeniu towarzyszyć będzie zagłada cywilizacji.

Pegasus

Zew Cthulhu

Gra fabularna w konwencji grozy, wydana po raz pierwszy w 1981 roku przez wydawnictwo Chaosium. Gracze wcielają się w badaczy tajemnic związanych ze stworzoną przez H. P. Lovecrafta i jego następców mitologią Cthulhu. Gra korzysta z mechaniki Basic Roleplaying, opartej na rzutach procentowych. Najnowsza polska edycja podręcznika została wydana przez wydawnictwo Galmadrin w 2011 roku.