Google+ Kolejna licencja Cubicle7 | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Kolejna licencja Cubicle7

Brytyjskie wydawnictwo Cubicle7 ogłosiło rozpoczęcie prac nad grą RPG opartą na serii powieści Laundry Files.

To seria popularnych powieści szpiegowskich, z których pierwsza, The Atrocity Archives, otrzymała w roku 2005 nagrodę Hugo w kategorii najlepsza powieść. Cykl utrzymany w lovecraftowskim stylu opowiada o zmaganiach tajnych agentów, a historie opierają się na tajemnicach historii XX wieku (Naziści i sekretne eksperymenty itp). Gra będzie oparta na mechanice BASIC wydawnictwa Chaosium Inc. Gra zapowiedziana jest na czerwiec 2010.

Laundry Files to kolejna znana licencja w oparciu o którą firma Cubicle7 produkuje grę RPG. W zeszłym roku wydawca opublikował grę Doctor Who (najpopularniejszy brytyjski serial sf), a na ten rok w zapowiedziach jest gra na licencji Lord of the Rings. Cubicle7 jest brytyjskim wydawcą gry De Profundis Michała Oracza.


Dowiedz się więcej:


Cubicle 7

Brytyjskie wydawnictwo gier fabularnych i karcianych. Wydawca między innymi gier fabularnych z cyklu "Doctor Who" czy gry fabularnej osadzonej w świecie trylogii "Władcy Pierścienia".

Laundry

Oparta na powieściach Charlesa Strossa gra fabularna, w której gracze wcielają się w agentów tajnej organizacji Laundry, walczących z lovecraftiańskimi stworami i potworami. Gra wykorzystuje mechanikę Basic Roleplaying wydawnictwa Chaosium.