Google+ II edycja Monastyru | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

II edycja Monastyru

Na stronie wydawnictwa Portal ogłoszono rozpoczęcie prac nad II edycją gry fabularnej Monastyr. Nakład podręcznika podstawowego uległ wyczerpaniu, wydawnictwo podjęło decyzję o tym, by nie robić dodruku, lecz by przygotować II edycję gry, pozbawioną dotychczasowych wad.

Na forum Portalu założono specjalny wątek poświęcony pracom, gdzie fani gry mogą wypisywać swoje krytyczne uwagi dotyczące gry i błędów, które według nich obecna wersja systemu posiada.


Dowiedz się więcej:


Monastyr

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.