Google+ Deus Vult – setting do Runequesta II | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Deus Vult – setting do Runequesta II

Na stronie Mongoose Publishing pojawiła się krótka, pięciostronicowa zapowiedź nowego settingu, który w kwietniu trafi do sprzedaży – Deus Vult. W tym 176 stronicowym dodatku (w twardej oprawie!) gracze i MG znajdą opis średniowiecznej Europy z czasów zmierzchu krucjat. Świat – oczywiście – na potrzeby RPG wzbogacony, BG wywodzą się z sekretnego stowarzyszenia, Europę trawią kłótnie polityczne, herezje, czarnoksięstwo, na każdym kroku czai się zdrada. Więcej o settingu oraz darmowy plik PDF znajdziecie w tym miejscu.

RuneQuest to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji, teraz wydana ponownie przez wydawnictwo Mongoose Publishing.


Dowiedz się więcej:


Deus Vult

Gra fabularna osadzona w średniowiecznej Europie czasów krucjat. Gracze wcielają się w role członków tajnych zakonów, które wykonują misje w służbie Boga, od polowania na wilkołaki czy niszczenia diabolicznych kultów, po poszukiwania artefaktów mogących pomóc ludzkości. Gra została wydana na mechanikach procentowych Runequest oraz Legend.

Mongoose Publishing

Runequest

to klasyczna gra fabularna fantasy, która od czasu powstania w roku 1978 przeszła wiele wcieleń i edycji. Mechanika gry oparta jest na kości procentowej (K100) oraz systemie umiejętności. Gra charakteryzuje się dość szczegółowym podejściem do rozgrywania walki, której rezultat może mocno zależeć od podjętych decyzji taktycznych.