Google+ Cold City nadchodzi! | Gry-Fabularne.pl
Pages Navigation Menu

Cold City nadchodzi!

Na stronie Portalu pojawiła się pierwsza z serii zapowiedzianych aktualizacji działu Cold City. Jest to oczywiście związane z nadchodzącą premierą tej gry (kwiecień 2010). Na stronie Portalu opublikowano polską okładkę podręcznika Cold City, ilustracje z podręcznika, a ponadto zlinkowano recenzję gry (autorstwa Chimery) oraz prezentację gry (autorstwa Neurocide).

Cold City to gra fabularna, której akcja ma miejsce w powojennym Berlinie. Gracze wcielają się w role agentów wywiadu tropiących pozostałości po bluźnierczych eksperymentach nazistów.  Jest to mieszanina klimatów Zew Cthulhu i walk wywiadów.


Dowiedz się więcej:


Cold City

Portal Games

Polskie wydawnictwo, które powstało w 1999 roku w Gliwicach i zaczynało od wydawania dwumiesięcznika poświęconego grom fabularnym. Dziś znane jest zarówno w Polsce, jak i na świecie z szeregu produktów, od gier fabularnych po planszowe czy karciane, a nawet bitewne. Największy rozgłos na świecie przyniosła wydawnictwu gra planszowa "Neuroshima HEX", wydana w Polsce, Francji oraz USA oraz gra fabularna "De Profundis". Oba tytuły stworzył Michał Oracz. W Polsce wydawnictwo kojarzone jest przede wszystkim z grami fabularnymi "Neuroshima" i "Monastyr" oraz ze związanymi z nimi grami planszowymi i karcianymi. Ważnymi pozycjami w portfolio wydawnictwa są także serie poradników dla Mistrzów Gry oraz tłumaczenia popularnych gier indie, takich jak "Honor i Krew" czy "InSpectres". W 2013 roku wydawnictwo zmieniło nazwę z Portal na Portal Games.